2025 High Country HOCH8X18TILT
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    2025 High Country HOCH8X18TILT
    TILTING OPEN CAR HAULERS
    Features may include:
    All Aluminum Construction
    Removable Aluminum Fender
    Front Stationary Deck
    Recessed D-Rings (4)
    Extruded Aluminum Decking
    Marker Lights
    Info
    Industry
    Trailer
    Make
    High Country
    Model
    HOCH8X18TILT
    Trim
    Base
    Year
    2025
    MSRP
    N/A
    Category
    Utility Trailer
    Subcategory
    Utility Trailer
    Specs
    Width
    Deck 80" | Overall 101"
    Height
    Deck 17"
    Length
    Deck 16' | Overall 20'4"
    Hitch Height
    18"
    Axles
    2-3500#
    Wheels
    15" Aluminum