2025 High Country HOCH8X24-W-10K-2.0
Call or Click for Quote
Apply for financing
Get in Touch
    Description
    OPEN WOOD DECK CAR HAULERS
    Features may include:
    All Aluminum Construction
    6' Stowaway Ramps
    Rub Rail With Stake Pockets
    Recessed D-Rings (4)
    2' Beaver Tail
    2" Heat Treated Decking
    Marker Lights
    Removable Aluminum Fender
    2' Beaver Tail
    Info
    Industry
    Trailer
    Make
    High Country
    Model
    HOCH8X24-W-10K-2.0
    Trim
    Base
    Year
    2025
    MSRP
    N/A
    Category
    Car Hauler
    Subcategory
    Car Hauler
    Specs
    Width
    Deck 80" | Overall 101"
    Height
    Deck 20"
    Length
    Deck 288" | Overall 316"
    Hitch Height
    24"
    Axles
    2-5200# Braked
    Wheels
    15" Silver Mod